بورکینی نوعی لباس شنا برای زنان است که توسط احدا زانتی در شرکتش به نام احیدا طراحی شده است. این لباس شنا تمام بدن بجز صورت، کف دست و پاها را می‌پوشاند تا حجاب اسلامی برای زنان مسلمانی که علاقه به شنا کردن دارند

بورکینی نوعی لباس شنا برای زنان است که توسط احدا زانتی در شرکتش به نام احیدا طراحی شده است. این لباس شنا تمام بدن بجز صورت، کف دست و پاها را می‌پوشاند تا حجاب اسلامی برای زنان مسلمانی که علاقه به شنا کردن دارند فراهم شود.سرنام یا سرواژه بورکینی ،از ترکیب دو واژه برقع ( Burqa) و بیکینی (Bikini) ایجاد شده است.

احدا زانتی Aheda Zanetti طراح لباس استرالیایی – لبنانی که  هنگامی که تنها دو سال داشت از لبنان به استرالیا مهاجرت نمود؛ این طراح لباس مسلمان برای برطرف کردن محدودیت های مسلمانان در سال ۲۰۰۴ مایو اسلامی را وارد بازار نمود که در کمال تعجب همگان این مایو اسلامی مورد توجه بسیاری از خانم‌ها از جمله خانم‌های غیر مسلمان قرار گرفت.  اولین طراحی مورد توجه قرار گرفته او هیجو نام داشت که در واقع نوعی مانتوی کلاهدار برای استفاده زنان بود. او با راه‌اندازی برند  AHIIDA شروع به طراحی لباس‌های ورزشی رشته‌های مختلف برای زنان مسلمان کرد. برند بورکینی زانتی AHIIDA است و در ۴ سال اول ارایه این محصول بیش از ۷۰۰،۰۰۰ از آن را به فروش رساند که خود یک رکورد خیره کننده است.

منبع : ویکی‌پدیا 

محصولات مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *